+420 605 122 206 baraondr@seznam.cz
Baňkování

VÝHODY

PRŮBĚH MASÁŽE

KDY NECHODIT

VÝHODY BAŇKOVANÍ

Baňkování je tradiční terapeutická technika, která využívá skleněné nebo plastové baňky k vytvoření podtlaku na kůži, což má pozitivní vliv na cirkulaci krve a uvolnění svalového napětí.

 • Zlepšení cirkulace krve
 • Baňkování může pomoci uvolnit svaly a zmírnit napětí a bolesti v těle
 • Podpora detoxikace
 • Mohou pomoci zvýšit rozsah pohybu kloubů a svalů
 • Odbourání celulitidy
 • Baňky mohou pomoci snížit zánět v těle a podporovat hojení
 • Podpora imunitního systému
 • V některých kulturách se baňkování používá k harmonizaci energetických drah v těle

PRŮBĚH BAŇKOVÁNÍ

 1. Konzultace s klientem: Masér se setká s klientem a provádí krátkou konzultaci. Během této konzultace masér diskutuje o zdravotním stavu klienta, cílech masáže a preferencích ohledně tlaku a oblastí, které mají být zaměřeny.
 2. Příprava prostředí: Masér připraví masážní místnost, aby byla příjemná a relaxační. To zahrnuje nastavení vhodné teploty, použití čistého prádla na masážním stole, příjemnou atmosféru a relaxační hudbu.
 3. Příprava klienta: Klient je požádán, aby se svlékl (podle své pohodlnosti) a byl pokryt ručníkem nebo povlečením. Poté se umístí na masážní stůl.
 4. Příprava baňek a klienta: Masér dezinfikuje baňky a klient je připraven na masáž.
 5. Aplikace oleje: Masér aplikuje olej nebo lubrikační prostředek na kůži, aby umožnil snadnou pohyblivost baňek.
 6. Vytvoření podtlaku: Baňky se umístí na pokožku a vytvoří se podtlak, obvykle pomocí pumpičky, nebo ohně.
 7. Přesun baňek: Masér posouva baňky po kůži klienta, přičemž zachovává určitý tlak a sleduje reakci klienta.
 8. Uvolňování svalového napětí: Baňky jsou umístěny na specifické body nebo na oblasti svalového napětí, kde pomáhají uvolňovat svaly.
 9. Trvání a opakování: Baňky mohou zůstat na místě několik minut nebo být přesouvány po kůži, a to v závislosti na terapeutově metodě a klientově potřebě.
KDY NENÍ VHODNÉ CHODIT NA MASÁŽ
 1. Akutní infekce: Pokud máte akutní infekci, jako je chřipka, nachlazení nebo infekce v kůži, není vhodné chodit na masáž. Mohlo by to zhoršit vaše stávající zdravotní problémy a šířit infekci na maséra nebo další klienty.
 2. Zranění kostí a kloubů: Pokud máte nedávné zranění kostí nebo kloubů, měli byste počkat, až se zhojí a konzultovat s lékařem, než budete pokračovat v masážích. Masáže mohou způsobit další poškození.
 3. Horečka: Pokud máte horečku, zvýšenou tělesnou teplotu nebo infekční onemocnění, neměli byste chodit na masáž, protože to může zhoršit vaše příznaky a šířit nákazu.
 4. Těhotenství s komplikacemi: Během těhotenství je třeba být opatrný s masážemi, zejména pokud existují komplikace. Je důležité konzultovat masážní terapii s gynekologem.
 5. Kardiovaskulární problémy: Pokud máte vážné kardiovaskulární problémy, jako je vysoký krevní tlak, srdeční onemocnění nebo trombóza, může masáž mít nežádoucí účinky. Je důležité o těchto problémech informovat svého maséra.
 6. Rakovina a chemoterapie: Pacienti s rakovinou by měli konzultovat s onkologem, zda je masáž vhodná. Některé formy masáže mohou být kontraindikovány během léčby rakoviny.
 7. Nedávná chirurgická zákroky: Po chirurgickém zákroku je třeba počkat na uzdravení a konzultovat s lékařem, zda je masáž bezpečná.
 8. Alergie na oleje nebo vůně: Pokud máte alergie na určité oleje nebo vůně, informujte maséra, aby se zabránilo nepříjemným reakcím.
 9. Psychické stavy: Pokud máte akutní psychické stavy, jako je těžká deprese, úzkost nebo panické ataky, může masáž způsobit nepříjemné reakce. Konzultujte tuto možnost s psychoterapeutem nebo psychiatrem.
 10. Necitlivost nebo ztráta citlivosti v oblasti masáže: Pokud máte necitlivost nebo ztrátu citlivosti v oblasti, kde chcete mít masáž, může masér nevědomky způsobit další poškození.

Pamatujte, že tyto body jsou obecnými směrnicemi. Je vždy nejlepší konzultovat se svým lékařem nebo masérem ohledně své konkrétní zdravotní situace před tím, než se rozhodnete pro masáž. Masáž může být velmi prospěšná, ale musí být prováděna bezpečně a s ohledem na individuální potřeby a omezení klienta.

Udělejte něco pro štěstí svých blízkých!

 

 • Zážitek relaxace a pohody
 • Masáž lávovými kameny pro dokonalé uvolnění
 • Čas pro sebe a odpočinek od stresu